Με ισοπαλία (1-1) κόντρα στο Κόσοβο στο ΟΑΚΑ έκλεισε την πορεία της στα προκριματικά του Μουντιάλ που θα διεξαχθεί στο Κατάρ το 2022 η Εθνική ομάδα.

Η παράδοση που θέλει την Εθνική ομάδα να μην μπορεί να κερδίσει το Κόσοβο στα τελευταία παιχνίδια που έχουν δώσει οι δυο ομάδες συνεχίστηκε. Η Ελλάδα αν και προηγήθηκε στο σκορ και είχε και ευκαιρίες να το καθαρίσει, δεν το έκανε και τελικά το πλήρωσε μιας και οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τη λύση και έφυγαν με την ισοπαλία (1-1) από το ΟΑΚΑ.

Κάπως έτσι η πορεία της Εθνικής ομάδας στα προκριματικά του Μουντιάλ 2022 που θα διεξαχθεί στο Κατάρ ολοκληρώθηκε με μια ισοπαλία κόντρα στο Κόσοβο στο ΟΑΚΑ. Πλέον άπαντες θα πρέπει να κοιτάξουν την επόμενη μέρα και τον στόχο που είναι η επιστροφή της Εθνικής ομάδας σε μια μεγάλη διοργάνωση. Ο Γιώργος Μασούρας μετά από σέντρα – ξυράφι του Δημήτρη Πέλκα έκανε το 1-0 στο 44ο λεπτό για να ισοφαρίσει για το Κόσοβο ο Ραχμάνι στο 76ο λεπτό.