Η Εθνική ομάδα άφησε καλές εντυπώσεις στη Βασιλεία, αλλά ο Τσούμπερ ήταν μαγικός και με γκολ και ασίστ, ο άσος της ΑΕΚ οδήγησε την Εθνική του ομάδα σε νίκη με 2-1. Σκόρερ, στην φιλική αναμέτρηση, για την Ελλάδα ο Παυλίδης, που είχε και δοκάρι.

Παρά την ήττα, η εικόνα της από τα μισά του κάθε ημιχρόνου κι έπειτα, ήταν πολύ καλή, αλλά του Στίβεν Τσούμπερ καλύτερη. Ο διεθνής Ελβετός εξτρέμ σημείωσε ένα γκολ, είχε μία ασίστ και μία ακόμα καλή ευκαιρία κι επιβεβαίωσε όσα είχαμε δει στο πρόσφατο Euro. Ότι είναι ένας σπουδαίος παίκτης. Η ΑΕΚ έχει κάθε λόγο να χαμογελάει, αφού ο Τσούμπερ δείχνει εξαιρετική επιλογή.

Όσο για την Εθνική ομάδα, είχε κακές εκκινήσεις και στα δύο ημίχρονα. Δέχθηκε γκολ στο έβδομο λεπτό του ματς και στο έκτο του δεύτερου ημιχρόνου. Στη συνέχεια συνήλθε και στα δύο ημίχρονα, είχε ένα γκολ, ένα δοκάρι (και στα δύο πρωταγωνιστής ο Παυλίδης) κι ορισμένες καλές στιγμές.