![](https://www.katechaki.gr/wp-content/uploads/2019/05/γιοβ-750x430.jpg)
Τελετή απονομής πτυχίων και διακριτικών ιπτάμενου, έλαβε χώρα σήμερα Παρασκευή 10 Μαΐου στο στρατόπεδο “Μακεδονομάχου Πρόιου”, σε τέσσερις αξιωματικούς του Λιμενικού Σώματος.
Ο διοικητής του ΚΕΑΣ Ταξίαρχος Ευστράτιος Γαϊτανίδης απένειμε πτυχία και διακριτικά ιπτάμενου αεροσκαφών σε τέσσερις αξιωματικούς του Λιμενικού Σώματος (ένας υποπλοίαρχος, τρεις ανθυποπλοίαρχοι).
Παρόντας στην τελετή ήταν ο Διοικητής της ΣΣΑΣ, Υποστράτηγος Γεώργιος Μαντζουράνης.
Φωτο: