Θετικός στον κοροναϊό είναι ο περιφερειάρχης Αττικής, Γιώργος Πατούλης.
Την είδηση ανακοίνωσε ο ίδιος με ανάρτηση στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook.
«Eνημερώθηκα από Δήμαρχο που συναντήθηκα τις προηγούμενες μέρες, ότι εμφάνισε συμπτώματα #Covid19. Αμέσως υποβλήθηκα σε έλεγχο και το αποτέλεσμα βγήκε θετικό. Θα παραμείνω το επόμενο διάστημα σε απομόνωση, ασκώντας εξ αποστάσεως και με ασφάλεια τα καθήκοντα μου. #Μένουμε_Ασφαλείς», έγραψε στους προσωπικούς του λογαριασμούς στα social media.
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από ![](https://www.tanea.gr/wp-content/themes/tanea-gr/common/imgs/tanea130.png)
![](https://www.tanea.gr/wp-content/themes/tanea-gr/common/imgs/tanea130.png)