Ο ΠΑΟΚ πήρε την πρόκριση στα play offs του Conference, απέναντι στην υποδεέστερη Μποέμιανς, καθώς έκανε ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο, φτάνοντας στο 2-0 με τον εκπληκτικό Ντιέγκο Μπίσεσβαρ, ενώ πέτυχε ένα ακόμα γκολ που ακυρώθηκε άδικα, αλλά δεν καθάρισε το ματς και στο τέλος αγχώθηκε.

Η Τούμπα ζωντάνεψε τον ΠΑΟΚ και έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ (γκολ και ασίστ) έφτασε στο 2-0 επί της Μποέμιανς και την πρόκριση στα play offs του Conference League.

Ο «Δικέφαλος» μπήκε με το πόδι στο γκάζι, πέτυχε μόλις στο 4ο λεπτό το 1-0 με τον Σβαμπ από ασίστ του Μπίσεσβαρ, ενώ μετά το… τάιμ άουτ για νέρο στο 28′, ο άσος του ΠΑΟΚ βγήκε στο ξέφωτο από συνεργασία βγαλμένη από… μπασκετικό σύστημα με τον Ελ Καντουρί και έδωσε σκορ πρόκρισης.