Με εξαιρετική άμυνα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και έχοντας σε σπουδαία μέρα τον Οκάρο Ουάιτ (23 πόντοι, 12 ριμπάουντ) ο Παναθηναϊκός επικράτησε 74-61 του Λαυρίου και προκρίθηκε στον τελικό του 2ου Super Cup.

Οι «πράσινοι» έφτασαν να προηγούνται μέχρι και με 20 πόντους λίγο μετά το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά ο Δημήτρης Πρίφτης σίγουρα θα προβληματιστεί και θα προσπαθήσει να βελτιώσει το επιθετικό μπλακ άουτ που υπέστη η ομάδα του για περίπου 7 λεπτά στην τρίτη περίοδο, με αποτέλεσμα το Λαύριο να «γράψει» ένα σερί 17-0!!

Πέρα από τον Οκάρο, ο Παναθηναϊκός είδε τον Κέντρικ Πέρι να έχει συνεισφορά σε όλους τους τομείς (12 πόντοι, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα), ενώ από το Λαύριο ξεχώρισαν οι Τζέρι Σμιθ (17π.) και Κένι Γκόινς (14π.).