Οι «πράσινοι» γύρισαν το ματς και πήραν μια τεράστια νίκη μέσα στο Μιλάνο με 77-80.

Με μια εντυπωσιακή ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός κατάφερε και πήρε ένα τεράστιο διπλό μέσα στο Μιλάνο επί της Αρμάνι.

Οι «πράσινοι» στο τέλος του ημιχρόνου ήταν πίσω στο σκορ με 42-30 και με επιμέρους σκορ 35-50 στο δεύτερο μέρος κατάφεραν και επικράτησαν με 80-77, δείχνοντας ότι όταν παίζουν άμυνα μπορούν να κάνουν τα πάντα. Κορυφαίος παίκτης για τον Παναθηναϊκό ήταν ο Ντίνος Μήτογλου πιου είχε 14 πόντους με 7/7 δίποντα και 6 ριμπάουντ, ο Νέντοβιτς είχε 16 πόντους και 4 ασίστ, ο Άαρον Ουάιτ είχε 9 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ ο Σέλβιν Μακ τελείωσε τον αγώνα με 8 πόντους, 3 ριμπάουντ και 5 ασίστ.